Markéta a Petra Duo

Markéta Burešová a Petra Bílková

Poznaly se během studia na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Padly si do oka i do noty, cítily stejný smysl pro humor a po chuti jim byla stejná hudba. V roce 2007 se tedy stalo nevyhnutelné - začaly společně koncertovat. Od té doby za sebou mají desítky koncertů po celé České republice i v zahraničí.

Petra

Petra Bílková

Herečka a klavíriska, vystudovala VOŠ hereckou v Praze Michli, je členkou divadelního souboru Cylindr, který sídlí v divadle Kampa, a účinkuje v řadě autorských inscenací pro mladé i dospěláky. Na klavír hraje od svých pěti let nejprve pod vedením prof. O. Šenfeldové na ZUŠ v Opavě, potom jako samouk dodnes. Doprovází sama sebe, studenty herecké školy při hodinách zpěvu a šansoniérku Markétu Burešovou.
Fotogalerie z koncertů
Koncert Na lodi Kristián Marco, říjen 2015

Koncert v Malostranské Besedě, leden 2015

Koncerty na Vltavě 2014

Koncert Chantetu v divadle Gong, únor 2014

Koncert v Napajedlich, leden 2014

Chantet, Mandragora, červen 2013

Chantet, Mandragora, říjen 2013

Chantet, JazzDock, květen 2013

Chantet, JazzDock, 2013

Markéta a Petra, Kristian Marco, září 2013

Markéta a Petra, Kristian Marco, září 2013

Chantet

V roce 2012 navázaly Markéta a Petra spolupráci se Sommerovým kvartetem. Společně začaly vystupovat jako Chantet. Vznikl tak jedinečný projekt, který představuje jak světoznámé šansonové melodie, tak písně autorské v nové originální hudební úpravě.

Zpěv - Markéta Burešová, piano - Petra Bílková,
1. housle - Anna Romanovská Fliegerová, 2. housle - Lenka Malá,
viola - Anežka Ferencová, violoncello - Jana Kolářová.

Anna Romanovská Fliegerová

Vystudovala hru na housle na Pražské konzervatoři. V červnu 2008 dokončila magisterské studium na PedF UK v Praze (obory housle a hudební výchova). Nyní se tamtéž věnuje doktorskému studiu. UK reprezentovala na mezinárodních mistrovských kurzech komorní hudby v programu Evropské unie MUSTUFE v Litvě. V rámci Erasmu studovala na St. Patrick´s College of Dublin a absolvovala též čtrnáctidenní stáž na partnerské univerzitě v Moskvě. Je stálou členkou komorního orchestru Berg.

Lenka Malá

Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy obor Čj – Hv a současně absolvovala housle na Pražské konzervatoři u prof. Dagmar Zárubové. Nyní učí na SŠ Evropská, založila a organizuje Komorní orchestr Mezinárodní konzervatoře, kde pokračuje ve studiu houslí u prof. J. Auředníkové. Od roku 2005 také pořádá Letní orchestr mladých. Zúčastnila se mnoha Mezinárodních houslových kurzů (Zlatá Koruna, Písek, Telč, Nové Hrady, Valtice, Holešov) a orchestrální stáže v italském Trentu.

Anežka Ferencová

Studuje od roku 2010 hru na violu na plzeňské konzervatoři ve třídě prof. Zbyňka Paďourka. V roce 2011 získala 2. cenu na soutěži konzervatoří. Vedle hry na violu se již od střední školy věnuje grafickému designu, který nyní studuje na Západočeské univerzitě v Plzni. Jako členka komorních i symfonických orchestrů získala možnost se zúčastnit mnoha zahraničních vystoupení po celé Evropě.


Jana Kolářová

Absolvovala violoncello na Pražské konzervatoři pod vedením prof. Františka Pišingera. V průběhu studia hrála na prestižních koncertech a vystoupeních Pražské konzervatoře. Spolu s Českobudějovickým komorním orchestrem vystupovala na turné po Americe. Jako členka komorního i symfonického studentského orchestru procestovala téměř celou Evropu.


Ukázka tvorby


host.mp3 ke staženínávštěvnost:
copyright Markéta Burešová, stránky vytvořil •M•K•